Baza wiedzy

Increase Normal Decrease
 1. Azbest w twoim domu i otoczeniu

  Czy mieszkasz w domu posiadającym płyty azbestowo-cementowe (faliste albo płaskie) jako pokrycie dachu? Może budynek gospodarczy, wiata lub garaż mają dach z eternitu?! PAMIĘTAJ - usunięcie wyrobów zawierających azbest jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy nieruchomości! Nie usuwaj AZBESTU samodzielnie - to działanie nieodpowiedzialnei nierozsądne.

  Zobacz
 2. Broszura #OddychajWarszawo

  Dbałość o środowisko i czyste powietrze to jedno z najważniejszych zadań władz miasta. Decyzje podejmowane dzisiaj mają wpływ na to, jak nasze otoczenie będzie wyglądało w przyszłości. Czy my i nasze dzieci będziemy mogli oddychać czystym powietrzem i cieszyć się życiem w zielonym mieście? Ta publikacja obrazuje, co już osiągnęliśmy, a jakie wyzwania są nadal przed nami.

  Zobacz
 3. Zagraj o zielone

  Centrum Komunikacji Społecznej zorganizowało cykl 5 gier terenowych „Zagraj o zielone”, które odbyły się w maju i czerwcu w warszawskich lasach i parkach. Fabuła każdej gry była dostosowana do miejsca, w którym odbywała się. Celem było przekazanie wiedzy o warszawskich terenach zieleni oraz zaangażowanie uczestników w ich aktywne poznawanie. Uczestnicy mogli przekonać się, że park i las to miejsca, w których nie tylko jeździ się na rowerze, spaceruje i organizuje pikniki. Drużyny 2- 4 osobowe miały do pokonania wyznaczoną trasę w parku lub lesie oraz zadania do rozwiązania na poszczególnych punktach. Uczestnicy między innymi lepili z gliny naczynia, wykonywali dla siebie piękną biżuterię, rozpoznawali ślady zwierzyny, grali w kości, w bule, spacerowali ścieżką Kapuścińskiego, rozszyfrowywali informacje, układali rymowanki. Na zakończenie punktowi i uczestnicy spotykali się na mecie. W trakcie finału odbywał się poczęstunek oraz wręczenie upominków.

  Zobacz
 4. Zielone debaty

  Przeprowadzone Debaty dostarczyły wiedzy o historii, współczesnych tendencjach i problemach rozwoju terenów zieleni w Warszawie, pozwoliły ich uczestnikom na zrozumienie różnorodnych uwarunkowań zarządzania tymi terenami, a także wskazały kierunek dalszych poszukiwań płaszczyzny współdziałania głównych „aktorów” gry o zieleń, która toczy się w ramach gry o miasto, gry o Warszawę. Podsumowanie debat przygotowano na podstawie stanowisk i poglądów przedstawionych przez zaproszonych naukowców, artystów, architektów, urbanistów oraz przedstawicieli władz miasta, a przede wszystkim, dyskusji która miała miejsce po ich wystąpieniach.

  Zobacz
 5. Eko sztuczki w ogrodzie

  W niniejszej książeczce spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy możliwy jest ogród bez „chemii” i sztucznych nawozów?,Dlaczego gleba jest najważniejsza?, Czy gleba żyje?, Jak ograniczyć do minimum ogrodnicze wydatki?, Co tak naprawdę dzieje się na kompostowniku?, Który nawóz trzeba kupić, a co można przyrządzić samemu?, Czy chwasty da się polubić i jak je wykorzystać?, Czy da się walczyć z chorobami i szkodnikami roślin, chroniąc owady pożyteczne?, Dlaczego nie należy odstraszać dziecka od rabat i jak wykorzystać ogród w wychowaniu?

  Zobacz
 6. Eko sztuczki w domu

  W tej książeczce znajdziecie pomysły jak zwiększyć wydajność bez zwiększenia wydatków oraz konsumpcji. Jak dbać o dom bez korzystania z detergentów, jak przechowywać jedzenie, by się nie marnowało, jak ponownie wykorzystać rzeczy pozornie do niczego się już nie nadające. Będą to zmiany proste, ale skuteczne. I jednocześnie przynoszące dużo satysfakcji.

  Zobacz